Słuchaj Radia Kaszebe
  10 LAT!

  Opublikowano 18 grudnia, 2014 | przez Dominik Lewicki

  Jesmë dlô Waji – od dziesięciu lat!

  Jesmë dlô Waji – od dziesięciu lat – i wciąż jesteśmy najchętniej słuchaną stacją lokalną na Kaszubach. Według badań obejmujących ostatni rok jesteśmy numerem jeden wśród stacji regionalnych w powiatach: puckim, wejherowskim, kartuskim i kościerskim, a w całym województwie pomorskim słucha nas dziennie 103 tysiące osób przez średnio 161 minut.

  Szczególnie cieszy nas ogromna popularność w Kościerzynie, gdzie swój nadajnik mamy od pięciu lat. Dużą słuchalność zawdzięczamy informacjom lokalnym oraz audycjom muzycznym, szczególnie z muzyka biesiadną.

  – Radio Kaszëbë jest trwałą instytucją życia kulturalnego, społecznego, a nawet politycznego województwa pomorskiego – podkreśla poseł Jarosław Sellin, który w 2004 roku jako członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zainspirował działaczy kaszubskich do próby zaistnienia w eterze. Radio Kaszëbë ma w planach powiększenie zasięgu na powiaty: lęborski i bytowski. Wspierają nas w tych staraniach samorządowcy z Bytowa – o czym powiemy więcej w następnym serwisie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 18.12.2014

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑