Słuchaj Radia Kaszebe
  Kaszëbi w Krôj

  Opublikowano 20 maja, 2015 | przez Macéj Bańdur

  100 km w jeden dzień pokonała na Noteci załoga Dënëszki

  Deneszka na NoteciSto kilometrów pokonała wczoraj Notecią kaszubska załoga pomeranki Dënëszki w swoim rejsie dookoła Pomorza.

  W szóstym dniu wyprawy repliką drewnianej, rybackiej łódki, żeglarze dotarli do Gorzowa Wielkopolskiego. W pokonywaniu Noteci wspomagali się silnikiem, ale mają nadzieję, że pogoda się poprawi i na Warcie i Odrze rozwiną żagiel z gryfem. Rejs przebiega zgodnie z planem – mówią Justyn Narkowicz i kapitan Jan Gwardzik, z którymi rozmawiał nasz korespondent i załogant Dënëszki Maciej Bandur.

  Relacji z szóstego dnia rejsu  Dënëszki słuchajcie jeszcze o 16:30, o postępach wyprawy możecie też posłuchać i zobaczyć zdjęcia na naszej internetowej galerii. Rejs Pomeranki ma się zakończyć 28 maja, jego zorganizowanie wsparły: Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka i Miasto Jastarnia.

  Klëka Radia Kaszëbë, 20.05.2015

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Szefredachtór wierdelnika ò kùlturze „Skra”, radiewi gazétnik, wespółrobił z Radiã Gduńsk, a dlô Radia Kaszëbë relacjonowôł dwatidniowi rejs wkół Pòmòrzô „Kaszëbë w krôj 2015”. Skùńcził skandinawistikã na Gduńsczim Ùniwersytece, sztudérëje lingwistikã na Ùniwersytece w Lejdze.  Back to Top ↑