Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 27 grudnia, 2017 | przez Anna Cupa-Dziemińska

  13 milionów złotych na inwestycje w gminie Kościerzyna

  Inwestycje drogowe i kanalizacyjne, termomodernizacje oraz budowa infrastruktury turystycznej – to priorytety gminy Kościerzyna na przyszły rok. Radni, przy jednym głosie wstrzymującym, poparli uchwałę budżetową.

  – W planach są też inwestycje kanalizacyjne i drogowe, na które środki będą pochodzić z nadwyżki budżetowej – zapowiada wójt Grzegorz Piechowski.

  Wydatki i dochody gminy zaplanowano na poziomie blisko 72 mln złotych,  a środki na inwestycje mają sięgać 13 mln złotych. Wśród najważniejszych zadań wymieniono: budowę ścieżek rowerowych i infrastruktury dla kajakarzy na rzekach Wdzie i Wierzycy, termomodernizację szkół w Wielkim Podlesiu i Skorzewie oraz budowę trzech kolejnych boisk wielofunkcyjnych. Gmina Kościerzyna jest jedną z najmniej zadłużonych gmin na Pomorzu. – To jedynie 600 tysięcy złotych – mówi wójt Piechowski, który liczy na umorzenie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska. Władze gminy w przyszłym roku planują rozbudowę i modernizację oczyszczalni w Łubianie oraz budowę kanalizacji w Kościerskiej Hucie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.12.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑