Słuchaj Radia Kaszebe
  Wiôlgô Wies

  Opublikowano 8 maja, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  18 projektów wpłynęło do Budżetu Obywatelskiego we Władysławowie

  18 propozycji złożyli mieszkańcy gminy Władysławowo do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Tak jak w ubiegłym roku do podziału jest 350 tys zł z podziałem na inwestycje miejskie i wiejskie.

  Łączny koszt zgłoszonych projektów prawie trzykrotnie przekracza pulę. Wśród najdroższych propozycji są wycenione na niemal sto tys. zł projekty budowy boisk w Chłapowie i na Osiedlu Żwirowa we Władysławowie. Mieszkańcy chcą też m.in. by powstał Bezobsługowy Park Linowy czy „Sprytne ławki w Jastrzębiej Górze”. Teraz do 25 czerwca urzędnicy będą weryfikować złożone wnioski pod kątem zgodności z regulaminem. Ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania ma być ogłoszona do 10 lipca. Mieszkańcy gminy Władysławowo swoich faworytów wybiorą jesienią – jednak na zmienionych zasadach. Zmniejszenie liczby projektów, które można poprzeć w głosowaniu, to najważniejsza ze zmian w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego gminy Władysławowo.


  Weryfikacja wniosków do budżetu obywatelskiego rozpoczęła się także w Rumi. Tam mieszkańcy miasta złożyli łącznie 46 propozycji.

  Większość ma charakter inwestycyjny. To m.in. pomysły nowe boiska, doświetlenia przejść dla pieszych, remonty ulic i chodników, modernizacja rowerowego miasteczka, kolejne strefy do rekreacji, a także zagospodarowanie terenu wokół ruin starego kościoła. Zgłoszono też projekty prospołeczne, dotyczące na przykład stworzenia serialu dokumentalnego o historii miasta, przeprowadzenia kursu tańca, organizację pikniku rowerowego oraz kontynuację projektu „Stacja jazzik”. Sprawdzanie czy wnioski są kompletne i spełniają wymogi formalne potrwa w Rumi maksymalnie do 03 sierpnia. Do podziału ponownie jest półtora mln zł.

  Klëka Radia Kaszëbë, 08.05.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,


  O zespole  Back to Top ↑