Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 26 lipca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  25 km pomorskich dróg będzie przebudowanych przy wsparciu z rządowego programu

  23 pomorskie projekty przebudowy dróg otrzymały dofinansowanie z rządowego programu mającego wspomóc rozwój i konkurencyjność regionów. Przedstawiciele samorządów podpisali już umowy na dofinansowanie w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

  W skali kraju na program przeznaczono 500 mln zł, województwu pomorskiemu przypadło niecałe 27,5 mln zł. Dotacje pokryją od ponad 40 do prawie 80 procent kosztu. I tak na przykład gmina Linia wyremontuje kilometrowy odcinek Lewino – Rosochy, Krokowa otrzymała wsparcie remontów w Żarnowcu i Łętowicach, a Przodkowo przebudowy pięciu odcinków, w tym Szarłata – Hopy. Wsparcie otrzymały też m.in. gminy: Szemud, Brusy, Nowa Karczma, Żukowo, Nowa Wieś Lęborska i Lipusz oraz dwa samorządy powiatowe. Kościerski będzie kontynuował remont trasy Trzebuń – Sominy i dokończy chodnik przy Kaszubskiej w Dziemianach. Powiat wejherowski przebuduje w Wejherowie skrzyżowanie ulic 12-go Marca, Wniebowstąpienia i Judyckiego. Wszystkie te inwestycje mają być wykonane w bieżącym roku.

  Na liście rezerwowej jest 8 projektów – w tym gmin: Kościerzyna i Sulęczyno, miasta Kościerzyna oraz kolejny powiatu wejherowskiego.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.07.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑