Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 3 kwietnia, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  450 lat polskiej administracji morskiej – konferencja w Gdyni | 4.04

  Konferencja Naukowa 450 lat polskiej administracji morskiej, na którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, odbędzie się 4 kwietnia 2018 r. w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

   Utworzenie przez króla Zygmunta II Augusta 24 marca 1568 roku Komisji Morskiej, to nie tylko jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w dziejach I Rzeczypospolitej, ale także znaczące wydarzenie w dziejach administracji morskiej. Komisja Morska Zygmunta Augusta była jednym z pierwszych tego typu urzędów w świecie!

  Autorzy wystąpień konferencyjnych skoncentrują swoją uwagę na wszystkich etapach dziejów Polski morskiej – od słowiańskich początków aż do funkcjonowania polskiej administracji morskiej w strukturach zjednoczonej Europy. Przedstawią dzieje obecności Polaków na morzu i wybrzeżu w dwóch głównych kontekstach – prawnym oraz społeczno-politycznym. Tematyka ich referatów obejmie administrację cywilną jak i wojskową. W pewnej części skupi się na programie polityki morskiej odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej. Pojawią się tu także wystąpienia odnoszące się do współczesnych uwarunkowań działania administracji morskiej i prognoz na przyszłość.

  Patronat nad konferencją objął Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marek Gróbarczyk oraz Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.

  Konferencja została zorganizowana przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. Kwiatkowskiego w Gdyni w partnerstwie z Urzędem Morskim w Gdyni, Uczelnią Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu.

  Udział w konferencji jest bezpłatny.

  Miejsce konferencji: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7. Początek – godzina 09.30.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑