Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 13 września, 2017 | przez Marcin Szczepański

  55 mln złotych unijnego wsparcia na budowę węzłów przesiadkowych

  Tunel i bilet elektroniczny w Słupsku, a w Lęborku modernizacje ulic, ścieżki rowerowe i parkingi. Powstaną w ramach węzłów przesiadkowych, na których utworzenie miasta otrzymały unijne wsparcie. To łącznie 55 mln zł, czyli 85 procent wartości obu projektów.

  – Po budowie kolei metropolitalnej czy modernizacji linii kolejowych tworzenie usprawnień w węzłach jest kolejnym elementem wzmacniającym transport publiczny na Pomorzu – mówi pomorski marszałek Mieczysław Struk.

  W Słupsku powstanie nowy dworzec autobusowy powiązany tunelem z dworcem kolejowym i parkingami. Miasto wprowadzi też elektroniczny bilet i kupi 5 ekologicznych autobusów. Podziemne przejście wybudują także w Lęborku. Do tego zmodernizują ulice: m.in. Warszawską, Dworcową i 10 Marca, wybudują ronda, parkingi, ścieżki rowerowe. – To kompleksowa inwestycja, zarówno na rzecz mieszkańców jak i turystów – ocenia burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Węzeł przesiadkowy w Lęborku ma powstać w ciągu dwóch lat, w Słupsku – do końca 2022 roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 13.09.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,
  Back to Top ↑