Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 13 lutego, 2017 | przez Adóm Hébel

  Katarzëna Kankòwskô-Filëpiôk – Òska rôczi do Lëzëna

  Jak zwãk òbrabiac, artikel napisac i co zrobic cobë bëc dobrim aktorã – mdą sã ùczëlë na warkòwniach òrganizowónëch przez karno Òska.

  To je pierszô jinicjatiwa jistniejącégò niecałi miesąc Karna Młodëch Kaszëbów, jaczé fąkcjonëje przë lëzyńsczim parce Zrzeszeniô. Grëpa chãtnëch rôczi w sobòtã na 8:30 reno do gimnazjum w Lëzënie na dwadniowé warkòwnie. To sã sygnie zapisac na facebookòwim karnie Klub Młodëch Kaszëbów Òska, dze je téż programa zajmów. Spanié je za darmòka. Òkróm zajmów na jaczich mô pòwstac krótczi szpëtôkel i artikel ùczãstnicë spróbùją swòjëch mòców w tradicjowëch spòrtowëch jigrach i sã lepi pòznają. To je pierszé pòtkanié pò załóżczim zéńdzenim w tak wiôldżim składze, temù to mdze leżnosc sã lepi pòznac i bez sztresu towarzącémù fòrmalnémù pòtkaniu pòkôrbic ò swòjëch ùdbach na dzejanié – przekònywają òrganizatorowie. Na warkòwniach kòżdi mdze zaangażowóny w dzejania jaczé mają rozwinąc jich ùmiejãtnoscë – gôdô przédniczka Òsczi Katarzëna Kankòwskô-Filëpiôk.
  Zôczątk warkòwniów je w sobòtã ò 8:30 w gimnazjum w Lëzënie. Młodi jaczi bë chcelë pòczëc na gwôsny skórze jak to je bëc gazétnikã abò aktorã mògą sã zapisac przez wlézenié na Facebookòwi fanpejdż karna Òska.

  Przeczëtac ò wëdarzenim a sã zapisac to mòże tuwò.

  warkownie

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 13.02.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑