Słuchaj Radia Kaszebe
  Wiôlgô Wies

  Opublikowano 27 czerwca, 2018 | przez Adóm Hébel

  Aleja Gwiazd Sportu wzbogaci się o nowych odznaczonych

  W Alei Gwiazd we Władysławowie dotychczas świeci 118 nazwisk. Już w tę sobotę na uroczystości do zaszczytnego grona dołączy 7 osób.

  – Podkreślamy, że upamiętnić chcemy nie tylko sportowców, ale także tych, którzy przybliżają dyscypliny sportowe szerszej publiczności – wyjaśnia dobór gwiazd Jerzy Szczepankowski, prezes Fundacji Alei Gwiazd Sportu.

  Sporty zimowe reprezentować będą: Tomasz Sikora, Józef Łuszczek i Andrzej Bachleda-Curuś. Odsłonięte zostaną też gwiazdy Adama Krzesińskiego – szermierza, sekretarza PKOL, Janusza Czerwińskiego, dawnego trenera, ale także naukowca. Uczczeni zostaną też dziennikarze sportowi: Jerzy Gebert oraz Włodzimierz Szaranowicz. Uroczystości odsłonięcia kolejnych gwiazd odbędą się 30 czerwca o godzinie 16:00, sportowcy i działacze pojawią się na spotkaniu osobiście.

  Rozmowy z porannym gościem programu Dzień Dobry Kaszuby, Jerzym Szczepankowskim, możecie posłuchać na radiokaszebe.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.06.2018 | Foto: www.alejagwiazdsportu.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑