Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 27 marca, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Aniela Zdunek zwyciężyła w Wojewódzkim Konkursie Rachunkowości

  Aniela Zdunek z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni okazała się najbieglejsza w gąszczu przepisów – zwyciężyła w Wojewódzkim Konkursie Rachunkowości w Wejherowie.

  – Konkurs ma uświadomić uczniom że praca w rachunkowości może być bardzo ciekawa, a także opłacalna – mówi dyrektor placówki Wojciech Rogocki.

  To już 15 edycja zorganizowana przez wejherowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. W 15 Wojewódzkim Konkursie Rachunkowości w Wejherowie udział wzięło 27 uczniów z 8 pomorskich szkół ponadgimnazjalnych. Zmierzyli się z pytaniami i ułożonymi przez pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu m.in. finansów, podatków czy księgowości. Za Anielą Zdunek uplasowali się kolejno: Dominika Szreder z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie i reprezentantka gospodarzy Klaudia Mielewska. W quizie z rozwiązywania problemów Zespół Szkół Administracyjno – Ekonomicznych w Gdyni również był najlepszy, wyprzedzając uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie i i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑