Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 29 stycznia, 2018 | przez Adóm Hébel

  Apokalipsa nie taka straszna – w obrazach Macieja Tamkuna

  Apokalipsa będzie bardzo barwna – według Macieja Tamkuna, którego obrazy od wczoraj można obejrzeć w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie.

  – Apokalipsa wcale nie jest przygnębiającym tekstem o katastrofach – wynika z artystycznej interpretacji Tamkuna.

  Wernisaż odbył się w przeddzień widowiska Verba Sacra o tym samym motywie przewodnim. Maciej Tamkun ma wykształcenie teologiczne, które pomogło mu w zmierzeniu się z niełatwym tematem. Zaskakujące w jego płótnach są barwy, które swoim bogactwem zupełnie nie przypominają wizji czasów ostatecznych współczesnej popkultury. Wernisaż obrazów Tamkuna połączono z promocją albumu artysty wydanego przez wejherowskie starostwo powiatowe. Teologicznym komentarzem opatrzył go autor przekładów biblijnych tekstów na kaszubski, franciszkanin ojciec Adam Ryszard Sikora. Obrazy Macieja Tamkuna można obejrzeć w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Wernisaż był swoistym preludium dzisiejszego Verba Sacra. Księgę Apokalipsy św. Jana w przekładzie ojca profesora Adama Sikory przedstawi Danuta Stenka. Widowisko rozpocznie się o 17:00 w wejherowskiej kolegiacie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 29.01.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑