Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 3 kwietnia, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  ARKUN – Turystyczna Włóczęga – trwają zapisy

  Arkun to wędrowanie po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny, przyjaciół czy znajomych ze szkoły. To włóczęga z wykwalifikowaną kadrą instruktorską PTTK, z którą można zatracić się w przyrodzie, ale nie zagubić!

  Arkun jest powrotem do zapomnianej formy odpoczynku pod namiotem, która daje niepowtarzalną możliwość obcowania z naturą. Ta niezapomniana przygoda będzie lekcją samodzielności i koleżeństwa w trudzie rozbijania obozowiska, zmagania się z przyrodą i ewentualną niepogodą.

  Arkun będzie wydarzeniem turystycznym, podczas którego nikt się nie ściga, nie zdobywa miejsc na podium ani nie udowadnia wyższości swojej kondycji fizycznej. Stawiamy na rekreacyjną wędrówkę po trasach odpowiednio przygotowanych pod kątem długości i czasu.

  Termin i miejsce: Rajd odbędzie się w dniach 25-27 maja 2018 na terenach gminy Żukowo.

  Zgłoszenia:

  Zgłoszenie następuje poprzez wysłanie drogą mailową na adres pieszy@rajdarkun.pl informacji o uczestniku (imię i nazwisko) oraz ilości dni (noclegów). Zgłoszenie jest ważne, jeśli zostanie potwierdzone dokonaniem wpłaty na konto organizatora: Raiffeisen Polbank 34175000120000000029110549.

  Przebieg:

  Dojazd na miejsce rozpoczęcia Turystycznej Włóczęgi odbywa się we własnym zakresie. Rajd startuje z Żukowa, skąd uczestnicy wraz z przewodnikami kierują się wybranymi trasami do bazy noclegowej. Czas trwania dziennych etapów wycieczek to około 6-8 godzin.

  Po całodziennej wędrówce organizatorzy zapewniają miejsce noclegowe pod namiotem, na terenach zielonych przy obiektach gminnych, kempingu lub polu namiotowym. Gwarantowany jest transport bagaży między miejscami noclegowymi oraz dostęp do sanitariatów i pryszniców. W bazie, z pomocą instruktorów uczestnicy rozstawiają namioty, rozpalają ognisko, otrzymują ciepły posiłek. Pozostałe wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.

  Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Szczegóły (przebieg tras, godziny rozpoczęcia, dojazd, itp.) znajdą się na stronie www.rajdarkun.pl.

  Kontakt: Komendant: Paweł Musiał – 601863050, Z-ca komendanta: Mariusz Albecki – 505085902, email: pieszy@rajdarkun.pl.

   

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑