Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 10 sierpnia, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  BALTICA SUMMER TOUR 2018 | 21.08-02.09

  BALTICA SUMMER TOUR 2018 będzie już dziewiątą edycją Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w dyscyplinie skoków przez przeszkody – BALTICA EQUESTRIAN TOUR. To sportowe wydarzenie, które rozwija się z każdą kolejną edycją, obecnie osiągając status trzytygodniowego tour’u – nie ma sobie równych w Polsce. Innowacyjny koncept z roku na rok rozrasta się do rozmiarów, których nie udało się osiągnąć żadnym wcześniej zawodom w Polsce.

  Od 21 sierpnia do 2 września 2018 Stadnina Koni Ciekocinko – jedna z najpiękniejszych zabytkowych stadnin koni w kraju – zmienia swoją funkcję i staje się gospodarzem niesamowitego, sportowego wydarzenia, windującego emocje już od pierwszego dnia imprezy, by utrzymać ten poziom nieprzerwanie przez kolejne trzy tygodnie.

  Stanie się tak, nie tylko za sprawą frekwencji, imponującej stawki międzynarodowych gwiazd jeździeckich, ilości konkursów i kwalifikacji w których sportowcy, zarówno seniorzy jak i dzieci, juniorzy oraz młodzi jeźdźcy będą mogli uzyskać punkty w rankingach (podczas trzech tygodni Baltica Summer Tour, rozegrane zostaną 4 konkursy zaliczane do FEI Longines Ranking, kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców Zuidwolde 2019), ale przede wszystkim, za sprawą organizatorów, którzy z BALTICI uczynili markę rozpoznawaną nie tylko w Europie, ale i na świecie i to markę będącą synonimem najwyższej jakości. Świadczy o tym imponująca liczba powiewających flag reprezentująca ilość krajów – w 2017 roku było to aż 36 flag z całego świata, wiosną 2017 roku – 31. To już nie szczęście nowicjusza, to rutyna profesjonalistów.

  Zawodnicy kalibru Elizabeth Madden, Abdullah’a Alsharbatly, Emanuele Gaudiano, Roberta Smitha, Sörena Von Rönne oraz wielu innych, nie tracą czasu na imprezy sportowe, które nie spełniają najwyższych oczekiwań. Ich wypełnione startami na międzynarodowych arenach kalendarze oraz zgromadzony dorobek sportowy, pozwalają im dokonywać selekcji tylko imprez o najwyższym prestiżu oraz rozgrywanych w miejscach o wyjątkowym potencjale. Jak zgodnie twierdzą – Baltica ma wszystko to, czego na zawodach szukają – doskonałe warunki techniczne, niesamowitą ofertę gastronomiczną i przede wszystkim hotel – na najwyższym poziomie, a na dodatek znajdujący się w samym centrum wydarzenia.

  BALTICA EQUESTRIAN TOUR, będąca imprezą cykliczną wciąż dość młodą (premierowy tour wystartował w sierpniu 2014 roku), zaznaczyła wyraźnie swoją obecność na rynku, w Polsce wyznaczając nowe standardy w organizacji tego typu imprez sportowych, a w Europie bez kompleksów torując sobie drogę wciąż w górę rankingów jeździeckich wydarzeń, na których warto wystartować.

  Nie można nie wspomnieć o samej lokalizacji zawodów, gdyż gospodarzem BALTICA EQUESTRIAN SPRING TOUR jest nie tylko Stadnina Koni Ciekocinko, ale również butikowy, pięciogwiazdkowy hotel Pałac Ciekocinko Resort & Wellness, którego standard potwierdzają najwyższe oceny gości – powyżej 9,1/10 według portalu booking.com oraz miejsce w pierwszej dziesiątce pięciogwiazdkowych hoteli w Polsce według portalu Trivago. Luksusowy standard obiektu dotyczy nie tylko samego hotelu, ale również dwóch hotelowych restauracji, wysoko ocenionych przez międzynarodowy przewodnik kulinarny Gault & Millau. „1906 Restaurant” oraz „Luneta & Lorneta Bistro Club”, zlokalizowane bezpośrednio na terenie obiektu i zawodów, dają gościom i uczestnikom, niepowtarzalną okazję do przeżycia doznań kulinarnych najwyższej próby. W tym miejscu warto również wspomnieć pałacową piwniczkę z winami z której zgromadzono wiele cennych gatunków i roczników win, whisky, koniaków i destylatów z całego świata – rekomendowanej przez magazyn Wine Spectator.

  Na czas zawodów kulinaria Pałacu Ciekocinko przeżywają zasłużony renesans, a goście obiektu mogą się cieszyć i delektować smakiem, w trzech dodatkowych miejscach, jakimi są: Strefa VIP, ulokowana w namiocie G. H. Mumm Champagne, Le Parcour Brasserie oraz Bistro Fish & More – urokliwa altana z pobielonego drewna stojąca pod drzewami, przy krótszym boku głównego parkuru. Goście znajdą tam nie tylko klasyczne Fish & Chips irybne specjały, ale również również Sushi Station, gdzie najlepsi sushi masterzy z Trójmiasta przygotowują codziennie świeże zestawy. Wszystkie sezonowe punkty gastronomiczne znajdują się w głównej osi spacerowej. Zawsze natomiast, można komfortowo wylądować w przestronnej Fan Zone, by na leżakach, w cieniu parasoli obserwować sportowe zmagania na parkurach, lub na telebimach.

  Dla Gości obiektu, którzy sami planują aktywny wypoczynek i nie jest to wypoczynek w siodle, otoczenie obiektu stwarza niemal nieograniczone możliwości, począwszy od joggingu zabytkową Sommer Weg, po jazdę przez leśne ostępy na rowerach wyczynowych GT Avalanche, wędkowanie i pływanie łodzią wiosłową po jednym z dwóch hotelowych stawów, ćwiczenie celności uderzeń golfowych na zlokalizowanym u progu lasu Driving Range, czy trening w nowo uruchomionej Sali Fitness na zaawansowanym technologicznie sprzęcie marki Technogym. Obok siłowni znajduję się również nowo otwarta strefa wellness sygnowana marką Institut Esthederm.

  Oczywiście nie należy zapominać, że Ciekocinko w szerszej perspektywie pozostaje kurortem nadmorskim, oddalonym o niespełna 4 kilometry od pięknych, piaszczystych plaż. W szczycie letniego sezonu, nie tylko uczestnicy, ale również goście i widzowie zawodów, z całą przyjemnością będą mogą relaksować się na jednych z najpiękniejszych plaż Pomorza i co szczególnie cenne – wciąż nie przeludnionych. Tak, takie rzeczy tylko w Ciekocinku.

  Wam też nie pozwolimy przespać, najbardziej gorących dwóch tygodni tego lata!

  Zapraszamy do Ciekocinka!

   

  Udostępnij: Share on Facebook8Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑