Słuchaj Radia Kaszebe
  Kultura

  Opublikowano 13 września, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Będzie kontynuacja warsztatów tańca kaszubskiego

  Warsztaty z tańców kaszubskich, a także m.in. śpiewu i muzyki ponownie poprowadzą: wejherowskie muzeum i gdańska Akademia Muzyczna.

  – Ubiegłoroczna, pilotażowa edycja pokazała, że jest duża potrzeba takiej formy dokształcania – mówi prorektor gdańskiej akademii prof. Marek Rocławski

  Podpisano już umowę o rozpoczęciu naboru do programu. Jest on adresowany do nauczycieli i animatorów kultury. Ma pogłębić wiedzę kursantów by mogli skuteczniej nauczać młodzież muzycznych i tanecznych tradycji Kaszub. W programie znajdą się lekcje śpiewu, języka kaszubskiego, zajęcia z rytmiki i 4 plenerowe wyjazdy do regionalnych zespołów. Zjazdy odbywać się będą raz w miesiącu w wejherowskim muzeum i akademii w Gdańsku. – Podobnie jak w zeszłym roku czesne to 1 tys. 700 zł, ale oferta została znacznie rozszerzona – informuje dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej Tomasz Fopke. Chętni do udziału w warsztatach mogą się zgłaszać do końca września – do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Pierwszy zjazd odbędzie się 14 października, kurs zakończy się w czerwcu.

  Klëka Radia Kaszëbë, 13.09.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,
  Back to Top ↑