Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 16 stycznia, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Będzie więcej połączeń na linii PKM do Kartuz i Gdyni

  Od marca będzie więcej połączeń na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej do Kartuz i Gdyni. Większość PKM-ek do Gdańska Głównego będzie kończyć bieg we Wrzeszczu.

  – W godzinach szczytu pojedzie też więcej kolejek do Kartuz, tam np. do porannego pociągu wsiada 120 pasażerów – mówił Ryszard Świlski z Zarządu Województwa Pomorskiego.

  O zmianach rozmawialiśmy dziś w audycji Dzień Dobry Kaszuby z Ryszardem Świlskim z Zarządu Województwa Pomorskiego. Dodatkowe pociągi do Gdyni to odpowiedź na wzrost liczby pasażerów po zamknięciu przystanku w Wielkim Kacku i otwarciu dwóch nowych: Karwiny i Stadion. Zamiast 200 do PKMki w Gdyni wsiada 600 osób na dobę. Od marca większość PKM-ek nie będzie dojeżdżała do Gdańska Głównego. Powodem są utrudnienia w związku z przebudową tej stacji. W ubiegłym roku Pomorska Kolej Metropolitalna przewiozła 3 mln pasażerów – o połowę więcej niż rok wcześniej. Rozmowy o marcowych zmianach w rozkładzie oraz o planach samorządu województwa odnośnie zakupu nowego taboru będzie można posłuchać na radiokaszebe.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 15.01.2018 | Foto: Pomorska Kolej Metropolitalna

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,


  O zespole  Back to Top ↑