Słuchaj Radia Kaszebe
    Gdiniô

    Opublikowano 8 września, 2017 | przez Radio Kaszëbë

    W Gdyni wystartowała kampania społeczna na rzecz kobiet w ciąży

    W Gdyni wystartowała kampania społeczna ,,Brzuchy przodem – kobiety w ciąży mają pierwszeństwo przez cały rok”. Ma być oparta na wzajemnej życzliwości i szacunku. Ma nam przypominać m.in. o zwyczaju ustępowania miejsca w kolejkach czy autobusach.

    – Chcemy, by przyszłe mamy czuły się w Gdyni szczególnie dobrze i mogły doświadczyć zwykłej, ludzkiej życzliwości- mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni do spraw rodziny.

    Ciężarnym kobietom często nie starcza odwagi, by upomnieć się o swoje prawa. – To wywołuje bardzo negatywne emocje, które pozostają w pamięci przez długie lata – zaznacza Danuta Ślipy, mama trójki dzieci. Akcja jest bezterminowa. W jej ramach plakaty i naklejki będą rozprowadzane w urzędach, sklepach, przychodniach i innych miejscach popierających kampanię. Dla przyszłych mam przygotowano też przypinki „Brzuchy przodem – w ciąży mam pierwszeństwo”.

    Klëka Radia Kaszëbë, 08.09.2017

    Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

    Tagi:


    O zespole

    Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl    Back to Top ↑