Słuchaj Radia Kaszebe
  Lãborg

  Opublikowano 26 czerwca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Zamknięte skrzyżowanie Al. Niepodległości z Targową w Lęborku

  W Lęborku zamknięto skrzyżowanie Alei Niepodległości – czyli wojewódzkiej 214 – z ulicą Targową. Powstanie tam kanalizacja deszczowa w ramach projektu z unijnym dofinansowaniem.

  Kilka tygodni temu przy skrzyżowaniu zakopano separator wody deszczowej z osadnikiem. Teraz trzeba podłączyć do niego kanalizację z obrębu skrzyżowania i budowanego parkingu między Staromiejską a Niepodległości. Wykonawca planuje prace na dwie zmiany, by utrudnienia był jak najkrótsze. Wstępny termin udrożnienia skrzyżowania Alei Niepodległości z Targową to 30 czerwca. Objazd wojewódzkiej 214-ki wyznaczono ulicami: Zwycięstwa i Aleją Wolności do ulicy Kossaka. To część inwestycji wartej blisko 5 mln zł, która ma poprawić jakość wody w rzece Łebie przez rozbudowę systemu odprowadzenia i oczyszczania deszczówki. 70 procent kosztu pokryje dofinansowanie pozyskane przez miejski samorząd Lęborka.

  W drugim etapie powstanie kanalizacja deszczowa przy ulicy Pionierów oraz odwodnienie Sportowej, zamontowanych zostanie też 6 kompletów urządzeń podczyszczających.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.06.2018 | Foto: www.lebork.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑