Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 20 lipca, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Budują salę gimnastyczną przy wejherowskiej „samochodówce”

  Ponad 3 mln zł otrzyma samorząd powiatu wejherowskiego na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Ministerstwo Sportu i Turystyki podzieliło dotacje na budowę infrastruktury sportowej przy szkołach.

  – Dzięki dofinansowaniu możemy spłacić zobowiązanie i przekierować środki na inne zadania – mówi starosta Gabriela Lisius.

  Wsparcie pokryje prawie połowę inwestycji szacowanej na blisko 6 i pół mln zł. By rozpocząć budowę wejherowskie starostwo zaciągnęło kredyt. Sala która powstaje przy wejherowskiej “samochodówce” będzie pierwszym, pełnowymiarowym obiektem sportowym w Wejherowie. Ma być wielofunkcyjna, z trybunami i możliwością transmisji wydarzeń na żywo. Resort podzielił między gminy blisko ćwierć miliarda złotych na sportową infrastrukturę przy szkołach. Dofinansowanie na budowę hali otrzymały też powiat kościerski i gmina Brusy, a także gmina Szemud która oprócz sali zbuduje też boisko w Kielnie. Wsparcie otrzyma także gmina Kartuzy na budowę boisk przy szkole w Dzierżążnie i kartuskiej ‚dwójce’.

  Klëka Radia Kaszëbë, 20.07.2017 | Foto: Powiat Wejherowski

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑