Słuchaj Radia Kaszebe
  Gniéwino

  Opublikowano 23 marca, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  „Bursztynowy Pasaż” organizuje szkolenia na założenie firmy

  Stowarzyszenie „Bursztynowy Pasaż” organizuje szkolenia dla mieszkańców gmin Gniewino i Wejherowo. To wstęp do konkursu, w którym rozdzielane będzie wsparcie na założenie firmy.

  Do podziału będzie 550 tys zł, pula będzie rozdysponowana w formie jednorazowych premii w wysokości 50 tys. zł. Mogą je otrzymać mieszkańcy gmin Gniewino i Wejherowo, którzy w ciągu ostatnich 2 lat nie prowadzili działalności gospodarczej. Dodatkowe punkty przy ocenie wniosków można zdobyć m.in. za: innowacyjność projektu, posiadanie kwalifikacji zawodowych w zakresie podejmowanej działalności i gdy planowane przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy środowiska naturalnego regionu. Zwiększone szanse na zdobycie premii mają osoby niepełnosprawne, korzystające z pomocy społecznej oraz bezrobotni – w tej grupie zaś bezrobotni długotrwale, bez wykształcenia średniego czy doświadczenia, w wieku od 18 do 34 lat oraz kobiety.
  Nabór wniosków ma ruszyć w maju. Poprzedzą go szkolenia dla zainteresowanych zdobyciem premii. Zapisywać się można do 7 kwietnia pod numerem telefonu dostępnym na stronie internetowej stowarzyszenia Bursztynowy Pasaż.

  Klëka Radia Kaszëbë, 23.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑