Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 14 lutego, 2018 | przez Dominik Lewicki

  By rodziny były wolne od fonoholizmu – w Gdyni

  W Gdyni startuje ogólnopolski projekt mający pomagać rodzinom w wypracowaniu zasad odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych.

  – Chodzi o to by nie zaniedbywać naszych relacji z bliskimi i jednocześnie mądrze korzystać z możliwości, jakie dają smarftony i łatwy dostęp do internetu – mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny.

  Do walki z fonoholizmem zachęca Fundacja Dbam o mój z@sięg we współpracy z miastem Gdynia i Uniwersytetem Gdańskim. Gdynia współpracuje z Fundacją Dbam o mój z@sięg od trzech lat. Z badań przeprowadzonych w tym czasie wynika, że 60 procent rodziców zdaje sobie sprawę z rosnącego uzależnienia swoich dzieci od telefonu komórkowego. Nie mają jednak pomysłu jak z tym walczyć. Organizatorzy kampanii podpowiadają, że w tworzeniu domowego kodeksu zasad powinna uczestniczyć cała rodzina. W tworzeniu domowe kodeksu zasad korzystania z mediów cyfrowych będzie pomagać strona internetowa oraz spotkania z rodzicami. W Gdyni najbliższe odbędzie się 16 lutego w InfoBoksie. O 17:00 poprowadzi je dr Maciej Dębski z Fundacji Dbam o mój z@sięg.

  Klëka Radia Kaszëbë, 14.02.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑