Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 23 lutego, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Charytatywny spektakl w wejherowskiej bibliotece

  W Wejherowie dziś premiera charytatywnego spektaklu oparty na fabule filmu „Rejs”. Odbędzie się on w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
  To kolejne przedstawienie wystawiane tam z okazji Światowego Dnia Chorego na rzecz wejherowskiego Hospicjum Domowego pw. św. Judy Tadeusza. Bilet – cegiełka kosztuje 20 zł. W komediowym spektaklu pod tytułem „Na wodzie” jako aktorzy wystąpią osoby publiczne z Nordy wspierane przez biblioteczną grupę teatralną „Errata”. Zamiarem pomysłodawców widowiska jest by widzowie oglądając spektakl bawili się i wypoczywali, podobnie jak pasażerowie „Rejsu”, na którym popularyzowano hasło: „Pracujesz na lądzie, wypoczywaj na wodzie”. Oprócz zbiórki funduszy na rzecz wejherowskiego Hospicjum celem przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa. Po poprzednich spektaklach rosło zainteresowanie tematyką z nimi związaną. Tym razem bibliotekarze spodziewają się pytać o biografię aktorów, np. Maklakiewicza czy Himilsbacha.
  Spektakl „Na wodzie” będzie dziś wystawiony dwukrotnie w nowej sali Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pierwszy spektakl odbędzie się o godz. 17.00, a drugi o godz. 19.00. Po doświadczeniach ubiegłych lat, gdy zainteresowanie widzów było ogromne, ustalono też kolejny termin – na 01. marca w tych samych godzinach.

  Klëka Radia Kaszëbë, 23.02.2018

   

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑