Słuchaj Radia Kaszebe
  Energia jądrowa

  Opublikowano 8 kwietnia, 2016 | przez Marcin Szczepański

  Chcą przyspieszenia decyzji w sprawie budowy elektrowni atomowej

  87 procent mieszkańców gmin Krokowa, Choczewo i Gniewino chce budowy elektrowni atomowej – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Nadmorskie Stowarzyszenie Rozwoju Energii Jądrowej. Jego członkowie chcą przyspieszenia decyzji w sprawie realizacji tej inwestycji.

  – Wyniki są jednoznaczne, ale wciąż pozostaje garstka nieprzekonanych osób, do których chcemy dotrzeć – mówi wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Energii Jądrowej, Jan Sokołowski.

  Ankieta zawierająca 10 pytań trafiła do 1280 -ciu mieszkańców gmin lokalizacyjnych na przełomie lutego i marca. Pytano m.in. o poparcie dla inwestycji, czy inwestor, spółka PGE EJ1 w satysfakcjonujący sposób współpracuje z samorządami oraz czy organizacje proekologiczne sprzeciwiające się budowie elektrowni rzeczywiście reprezentują interesy lokalnej społeczności.

  Zaplanowano już 10 spotkań, pierwsze z nich ma się odbyć na przełomie maja i kwietnia. – Wyniki ankiety Stowarzyszenie chce także przedstawić stronie rządowej, by ponaglić decydentów do zajęcia konkretnego stanowiska w tej sprawie – mówi Jan Sokołowski. Decyzję w sprawie wyboru lokalizacji PGE EJ1 ma podjąć do końca 2017 roku, tymczasem minister energii Krzysztof Tchórzewski pod koniec stycznia zapowiedział, że realizacja programu atomowego może ulec spowolnieniu.

  Klëka Radia Kaszëbë, 8.04.2016

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑