Słuchaj Radia Kaszebe
  Ekologia

  Opublikowano 19 lipca, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Dla kogo solary i fotowoltaika – dowiedzą się w Luzinie, Redzie i Pucku

  Nawet 4 miesiące mogą jeszcze upłynąć do rozstrzygnięcia konkursu w sprawie unijnego dofinansowania na odnawialne źródła energii. Czekają na nie w gminach: Luzino, Linia, Łęczyce i Gniewino oraz miasta Puck i Reda.

  – Liczymy, że to nie potrwa dłużej, bo chcielibyśmy na wiosnę ruszyć z inwestycjami – mówi Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino która jest liderem projektu.

  Aplikacje złożono w styczniu. Ich weryfikacja miała zakończyć się w kwietniu, jednak pomorski urząd marszałkowski rozpatrzy wnioski dopiero w czwartym kwartale tego roku. Samorządy w imieniu mieszkańców wystąpiły o dofinansowanie montażu paneli solarnych i fotowoltaicznych oraz pomp ciepła – uzyskać można od 60 do niemal 80 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji. Największym zainteresowaniem cieszą się panele solarne. – To na Kaszubach znana i sprawdzona technologia – mówi wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht. Z Luzina, Linii, Łęczyc,Gniewina, Redy i Pucka wpłynęło ponad 500 wniosków o dofinansowanie na instalacje odnawialnych źródeł energii. Najwięcej, bo 301 złożyli mieszkańcy Luzina.

  Klëka Radia Kaszëbë, 19.07.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: , , ,
  Back to Top ↑