Słuchaj Radia Kaszebe
  Imprezy

  Opublikowano 20 czerwca, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Dni Redy – kulminacja obchodów 50-lecia miasta

  Koncertowy weekend zapowiada się w Redzie – to kulminacyjny punkt obchodów 50-lecia nadania praw miejskich. Urodziny miasta świętowane są przez cały rok.

  – Koncerty poprzedzą w oficjalne uroczystości, świętowanie zaczniemy w piątek – zapowiada dyrektor Fabryki Kultury Tomasz Wiśniewski.

  Było już spotkanie równolatków Redy, tamtejszy miejski dom kultury ma też projekt angażujący mieszkańców w poznawanie historii swojej okolicy i siebie nawzajem. Ten weekend będzie okazją do integracji przy dobrej muzyce. Bezpłatny pokaz filmowy rozpocznie się w piątek o 22:00 w amfiteatrze. W przypadku niesprzyjającej aury odbędzie się w Miejskim Domu Kultury. Sobota i niedziela w Redzie zapowiada się koncertowo. Koncerty gwiazd zaplanowano na godzinę 18:00 na stadionie miejskim. W sobotę poprzedzą je kaszubskie koncerty o 11:00 , w niedzielę natomiast o 13:00 rozpocznie się scena młodych. Przez dwa dni w Redzie trwać będzie rodzinny festyn. Dodatkowo w sobotę o 09:00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta, a o 14:40 odbędzie się sadzenie dębów w rodzinnym parku miejskim przy Łąkowej.

  Klëka Radia Kaszëbë, 20.06.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑