Słuchaj Radia Kaszebe
  Rolnictwo

  Opublikowano 4 marca, 2015 | przez Anna Cupa-Dziemińska

  Specjaliści namawiają do produkcji wołowiny

  Produkcja wołowiny kulinarnej alternatywą dla bydła mlecznego i trzody chlewnej – przekonują rolników specjaliści z organizacji rolniczych.

  Wczoraj w Kościerzynie spotkali się na piątej już konferencji dotyczącej hodowli bydła mięsnego. A tą na Pomorzu zajmuje się jedynie tysiąc gospodarstw. Powodem jest nadal niska opłacalność hodowli. Chociaż ceny wołowiny w sklepach sięgają nawet 100 zł za kilogram, a spożycie na jednego mieszkańca w Polsce wynosi jedynie półtora kilograma rocznie.

  – Sami rolnicy też nie są do końca przekonani do hodowli bydła mięsnego mówi Helena Artyszuk z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

  Hodowcy bydła mięsnego z Pomorza chcą się zrzeszyć w grupę producencką, dzięki czemu będą szukać lepszych rynków zbytu i uzyskiwać większą cenę za mięso. Do tego mogą skorzystać z nowych dopłat unijnych – mówi Łukasz Korcz Landowski z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni. O część dopłat rolnicy będą mogli się starać już w tym roku. O szczegółach powiemy po godzinie 15 w audycji Na widniku Kaszëbë.

  Klëka Radia Kaszëbë, 04.03.2015

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,
  Back to Top ↑