Słuchaj Radia Kaszebe
  Film

  Opublikowano 13 lipca, 2018 | przez Adóm Hébel

  Dokument o Kaszubach z pasją – na Festiwalu Filmów Kaszubskich

  Oddajemy głos ludziom, którzy nas inspirują – mówili po projekcji dokumentu Żywioły 2 jego twórcy. Spotkali się z widzami w drugiej odsłonie tegorocznego Festiwalu Filmów Kaszubskich.

  – Rosnące zainteresowanie wynika z możliwości dyskutowania na temat wyświetlanych produkcji – ocenia organizator Festiwalu Eugeniusz Pryczkowski.

  Pokaz odbył się w Miszewie. Żywioły 2, tak jak pierwsza część prezentowana w ubiegłym roku na tym festiwalu, to opowieść o ludziach z pasją, z których każdy jest wyjątkowy pod innym względem – mówi operator kamery i współreżyser Piotr Zatoń. W „Żywiołach 2” dali się poznać m.in. hodowca psów rasy husky biegających w zaprzęgach czy dyrygent Chóru Discantus Sławomir Bronk. Wczorajsze spotkanie festiwalowe było jednym z najlepszych pod względem frekwencji. W przyszłym tygodniu w Miszewku tematyka pokazów Festiwalu Filmów Kaszubskich będzie związana ze zbliżającym się odpustem w Sianowie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 13.07.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑