Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 7 czerwca, 2017 | przez Adóm Hébel

  Dorota Richert – zmierzą sã z Méstrã Janã

  Z nieprostim ùtwórstwã Trepczika zmierzą sã ùczniacë na kònkùrsu Piesnie w Miszewie. Ju dzesąti rôz do Miszewa zjadą młodi mùzykańcë jaczi zaprezeńtëją ùtwórstwò Méstra Jana i kòmpòzycje dzysdniowëch artistów.

  – Trepczikòwé ùtwórstwò je drãdżé w wëkònanim, temù dzecë wëkònywają jednã jegò piesniã i drëgą z jinégò repertuaru. (…) colemało sygają do dzysdniowëch dokazów.” – gôda direchtórka szkòłë w Miszewie Dorota Richert.

  Kònkùrs Piesnie m. Jana Trepczika òrganizowóny przez Spòdlëczną Szkòłã w Miszewie to je tcza òddónô patronowi placówczi i leżnosc do wësłëchaniô jegò frantówków. Òrganizatorowie rôczą w czwiôrtk 8 czerwińca na 10:00 do miszewsczi remizë, rozegracjô mô òdemkłi charaktér. Mùzyka Jana Trepczika je lubnô dlô ùcha, le czãżkô do wëkònaniô, òsoblëwie dlô tak młodëch artistów – gôdô Dorota Richert, direchtorka miszewsczi szkòłë.

  Latos ùczëjemë 20 wëkònywaczów. W òrganizacjã kònkùrsu pierszi rôz włączëło sã Mùzeùm Kaszëbskò-Pòmòrsczi Pismieniznë i Mùzyczi we Wejrowie jaczé w tim rokù ùtczëło 110 roczëznã ùrodzeniô Trepczika.

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 07.06.2017, 8:10

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑