Słuchaj Radia Kaszebe
  Playlista

  Opublikowano 15 stycznia, 2018 | przez Artur Więcek

  „Dwie stegnë” – debiut kaszubskiej wokalistki

  Wydanie debiutanckiej płyty to ukoronowanie pewnego etapu artystycznych działań. Tak stało się w przypadku Weroniki Pryczkowskiej, której płyta o tytule „Dwie stegnë” ukazała się tuż przed Międzykongresowym Zjazdem Młodzieży w Chmielnie, który odbył się 18 listopada 2017 r.

  Płyta zawiera aż 19 nowych piosenek (16 – po kaszubsku, 3 – po polsku). Napisane zostały z uwzględnieniem młodego wieku wokalistki. Niemal połowa z nich zawiera wątki miłosne (np. „W sercu mim”) , inne traktują o doczesnych problemach, jak „Ni ma czasu”, jeszcze inne o miłości i pracy dla kaszubszczyzny („Òrmùzdowô skra”). Wszystkie teksty są autorstwa ojca wokalistki Eugeniusza Pryczkowskiego, muzykę zaś pisali różni autorzy. Najwięcej, bo aż siedem skomponował Tadeusz Korthals, pięć zaś Jerzy Stachurski. Ponadto autorami muzyki są także: Jerzy Hinz, Marcin Stoltmann, Stanisław Deja i Bartłomiej Kunc.

  Płyta została zrealizowana w ramach projektu pod nazwą „Młodzi realizują swój język w poezji, pieśni i filmie”, wspieranego finansowo przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Z kolei partnerem projektu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Udostępnij: Share on Facebook6Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑