Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 29 maja, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  Dzień Dziecka z Edurobotami w Rivierze | 2.06

  Centrum Riviera we współpracy z eduROBOT.pl 2 czerwca zaprasza małe i te już całkiem duże dzieci na świętowanie Dnia Dziecka z najbardziej znaną zabawką świata – klockami LEGO. Zabawa zacznie się o godzinie 12.00 w Strefie Fontanny i potrwa aż do 18.00!

  Myślicie, że zbudowanie robota wymaga dużej wiedzy i umiejętności? Błąd! Przekonacie się, jak łatwo stworzyć i “ożywić” własnego robota z klocków LEGO. Każde dziecko wcieli się w rolę małego konstruktora, który w czasie przygotowanej przez nas zabawy pozna tajniki robotyki.

  Młodsze dzieci w wieku 5-7 lat będą miały niepowtarzalną okazję zbudować własne WESOŁE MIASTECZKO z zestawów edukacyjnych klocków WeDo. Ale na tym nie koniec! Każdy mały konstruktor własnoręcznie zaprogramuje stworzoną przez siebie konstrukcję, by uruchomić całą masę zabawy.

  Dla odrobinę starszych Riviera przygotowała atrakcje w postaci walki robotów SUMO. Uczestnicy korzystając z edukacyjnych zestawów klocków LEGO MINDSTORMS NXT oraz drobnych podpowiedzi, zaprojektują i zbudują swoich zawodników sumo. Wyzwaniem dla młodych robotyków będzie stworzenie wzmocnienia konstrukcji, które zagwarantuje robotowi wygraną w legendarnych WALKACH ROBOTÓW SUMO.

  Zaprogramujcie się na na Dzień Dziecka w Rivierze! Wstęp na wydarzenie jest wolny.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑