Słuchaj Radia Kaszebe
  Pùck

  Opublikowano 3 kwietnia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Dziesięciu nietrzeźwych kierujących w 8 dni – zatrzymali policjanci

  Dziesięciu nietrzeźwych kierujących w 8 dni zatrzymali policjanci z powiatu puckiego. Wśród zatrzymanych było czterech rowerzystów.

  Po półtora promila alkoholu w organizmie mieli: 27-latek jadący skuterem w Mostach oraz kierowca motoroweru w Sulicicach. Dwa dni później zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę w Pucku, we Władysławowie kierowcę motoroweru, a w Kosakowie niechlubnego rekordzistę. Mundurowi sprawdzili informację, że pod sklep podjechał tam nietrzeźwy kierowca, badanie alkotestem 43-latka wykazało 5 i pół promila. W tej sprawie śledczy przesłuchali już kierowcę, który usłyszał zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu.

  Natomiast 3 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta w Łebczu, 2 promile stwierdzono u 55-letniego kierowcy renault w Tyłowie, półtora promila u kierowcy seata. Listę 10-u zatrzymanych nietrzeźwych zamykają rowerzyści z Gnieżdżewa i Mostów.

  Wobec rowerzysty, u którego stwierdzono powyżej pół promila alkoholu we krwi, sąd może wymierzyć karę grzywny od 50 do 5 tys. zł, zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do trzech lat, karę pozbawienia wolności od 5 do 30 dni. Natomiast za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

  Klëka Radia Kaszëbë, 03.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑