Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 27 stycznia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Efekt 500+? Wicy lëdzy w kabarece Pùrtcë

  Stôri kòmédiańcë i młodi debiutańcë! Pùckô fòrmacjô Pùrtcë mô za sobą wëstãpë w gminie Pùck w nowim składze. Tą razą téż snôżô płëc mô co do rzekniãcô. Jak so radzëc w jimprowizacje, co atejiscë robią w kòscele, a téż jak chłop z chłopã sã mògą rozmnożëc – ò tim bëło gôdóné z nômłodszim karnã wicmanów.

  Kabaret Pùrtcë zaczął ten rok òd cyklu kabaretnëch wieczorów w gminie Pùck, w niedzelã rôczą do Celbòwa. Ò mùzyczny dzél zadbadze nowi nabëtk Kacpér Pòtrëkùs, a swiéżoscë i ùrzekù dodôwô debiutëjącô na kabaretny binie Agata Grenwald. W gôdce ni mògło zafelac wiców, ale Wòjcech Cylka i Szëmón Helãd pòwiôdają téż ò pòwôżny misje docéraniô do lëdzy z dobrim szpòrtã.

  Na pëtanié czë chãtnëch do założeniô kabaretu gimnazjalëstów z Lëzëna traktëją jakno kònkùrencjã òdpòwiôdają, że są rôd, że bina sã zbòkadni. Równak përznã widzec stracha mają. Za to ni mają stracha jachac pò bańdze na żëwò, co je czëc i widzec w naszim materiale.

  Na widnikù Kaszëbë, 27.01.2017

   

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑