Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 18 kwietnia, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  EVENT KULINARNY w Jastrzębiej Górze | 25-26.04

  Degustacje, nowinki i trendy kulinarne, gotowanie z Mistrzem – 25 kwietnia rusza dwudniowy Event Kulinarny w Primavera Jastrzębia Góra. Gwiazdą wydarzenia będzie Pascal Brodnicki.

  Dwudniowy Event Kulinarny to dwa konkursy gastronomiczne na wysokim poziomie, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia w Primavera Jastrzębia Góra. Pierwszy dla uznanych i doświadczonych szefów kuchni. Drugi ma za zadanie wyłonić kolejny talent kulinarny Polski Północnej.

  Pierwszego dnia odbędą się XV POMORSKIE POTYCZKI KULINARNE, których organizatorem jest Dariusz Gwiazda – Szef Kuchni Primavera. Do Jastrzębiej Góry przyjadą profesjonalni kucharze z całej Polski, by przed jury złożonym z cenionych w środowisku gastronomicznym szefów kuchni pokazać swoje kulinarne umiejętności. Tegorocznym tematem konkursu jest dzikie ptactwo. Potyczki Kulinarne przez lata zdobyły status konkursu ogólnopolskiego, którego celem jest popularyzacja kuchni nowoczesnej oraz integracja środowiska gastronomicznego.

  Drugiego dnia eventu będzie miał miejsce I TURNIEJ KULINARNY PRIMA ZDROWIE organizowany przez obiekt Primavera Jastrzębia Góra. Jest to konkurs skierowany do młodych adeptów sztuki kulinarnej ze szkół gastronomicznych z naszego regionu. Mistrzostwa Kulinarne mają na celu zmianę trendu kulinarnego w stronę zdrowia, oraz wyłonienie talentów, które w przyszłości będą reprezentowały zdrowe oblicze gastronomii promując ideę wellness cooking. Tematem przewodnim będzie żurawina z Kaszub. Do konkursu zgłosiły się szkoły z Władysławowa, Pucka, Wejherowa, Słupska, Kościerzyny oraz Kłanina.

  Oba wydarzenia odbędą się w Primavera Jastrzębia Góra. Dla przybyłych gości czekają kulinarne atrakcje, takie jak degustacje, prezentacje sponsorskie, gotowanie z Mistrzem, nowinki i trendy kulinarne oraz gra terenowa z nagrodami (do wygrania wejściówki do PrimaParku). Gwiazdą eventu będzie Pascal Brodnicki. Wstęp na oba dni jest wolny.

  PROGRAM

  1 DZIEŃ, 25.04.2018 – XV Pomorskie Potyczki Kulinarne

  8:00-17:00 – Konkurs dla profesjonalnych kucharzy, Prezentacje sponsorskie, Pokazy kulinarne, Gra terenowa z nagrodami

  2 DZIEŃ, 26.04.2018 – I Turniej Kulinarny „Prima Zdrowie”

  8:00-9:00  – rejestracja uczestników, odprawa z Jury, losowanie stanowisk konkursowych

  10:00-12:00 – I tura konkursu

  12:00-14:00 – II tura konkursu

  14:00-16:00 – III tura konkursu

  Około godz.17:00 – rozstrzygnięcie I Turnieju Kulinarnego Prima Zdrowie

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑