Słuchaj Radia Kaszebe

  Kim są finaliści Idola 2014?

  MARLENA BISTRON (Nowa Wieś). Spełniona  żona i matka dwójki urwisów. Jak mówi – dzięki jej wspaniałej rodzinie muzyka jest w jej sercu od zawsze. Swoją pasję rozwija w zespole Alternatywa, ale także podczas sprzątania, gotowania, bo według  Marleny każda okazja jest dobra żeby pośpiewać.

  KATARZYNA BŁASZKOWSKA (Lipusz).  Studentka Administracji Europejskiej, kocha muzykę i język kaszubski.W czasach młodości – jak sama napisała – występowała w zespole kaszubskim. Na co dzień pracuje w sklepiku szkolnym, co daje jej dużo satysfakcji i dobrego humoru. Zgodnie z utworem wykonywanym podczas konkursu, chętnie poprowadziła by pojazd „marki” traktor :).

  IGA FIERKA (Żukowo). Studentka II roku na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w Kartuzach. Na co dzień śpiewa w zespole Agape, ale chętnie bierze także udział w różnych konkursach wokalnych.

  ALEKSANDRA HINC (Rumia). Laureatka wielu konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich. Ma własny zespół muzyczny – Onesity. Od dziecka kształci się w kierunku muzycznym, uczęszczając m. in. do szkoły wokalnej. Oprócz muzyki pasjonuje się językiem angielskim i językiem kaszubskim oczywiście :). Kocha zwierzęta, a swoją przyszłość wiąże z muzyką w szerokim tego słowa znaczeniu.

  ŁUKASZ JUNG (Wierzchucino). W wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na akordeonie w Zespole Nasze Strone z Wierzchucina, wokalista zespołu Spontan i członek zespołu Nadolanie. Na co dzień uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Podczas warsztatów do konkursu Łukasz umilał wszystkim czas grą na akordeonie i przyśpiewkami kaszubskimi.

  MALWINA LASKA (Dziemiany).Od dziecka kocha muzykę i śpiew. Gra na gitarze, pianinie i bębnie. W gimnazjum zaczęła prowadzić scholę „Aniołki Antoniego”, w której uczy  śpiewu najmłodszych. Dwa lata temu odkryła teatr, który z powodzeniem łączy ze swoją drugą największą miłością – muzyką. Kocha koty i wypieki własnej roboty z ogromną ilością czekolady.

  EWA MIENTKE ( Władysławowo). Studentka II roku pedagogiki. W wolnym czasie śpiewa kaszubskie disco w zespole Bliza. Należy także do chóru Akademii Marynarki Wojennej. Uwielbia  oglądać mecze siatkówki i  świetnie się bawić z przyjaciółmi na karaoke.

  ANNA STODOLNA (Władysławowo). Od 12 lat występuje w Zespole Da Capo Al Fine. Obecnie zakończyła studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Na co dzień pracuje w wydawnictwie, które promuje Kaszuby. Zapytana o to, dlaczego to ona powinna zostać Kaszubskim Idolem, napisała „Kaszubska scena muzyczna czeka właśnie na mnie”.

  JULIA SZCZYPIOR (Niedamowo).  Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie. Jej wielką pasją jest oczywiście muzyka, ale kocha również gotować i w ramach relaksu jeździć skuterem.

  KLAUDIA SZMIDT (Wejherowo). Klaudia jest uczennicą 2 klasy I LO w Wejherowie. Muzyką „na poważnie”” zajmuje się dopiero od roku, w ciągu którego zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Gra na gitarze, fortepianie i gościnnie występuje w zespole „Bruno ŚwiatłoCień”. Obecnie szlifuje swój talent wokalny pod okiem Eweliny Kuc w Wejherowskim Centrum Kultury.

  MARCELINA SZROEDER (Parchowo). Początkująca wokalistka, która w ostatnich latach wzięła udział w licznych festiwalach i konkursach wokalnych, w których szczęśliwie zajmowała czołowe miejsca. Tradycja i kultura kaszubska jest jej bliska, ponieważ od wielu lat jest solistką i tancerką folklorystycznego „Zespołu Pieśni i Tańca Modraki” z Parchowa.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑