Słuchaj Radia Kaszebe
  Imprezy

  Opublikowano 21 marca, 2018 | przez Adóm Hébel

  Fucus i Koleczkowianie wyprawiają wspólne urodziny

  To będzie wspólna sześćdziesiątka dwóch kaszubskich zespołów. Koleczkowianie mają w tym roku 45 urodziny, a formacja Fucus na scenie występuje od 15 lat. Świętować będą na wspólnej, jubileuszowej trasie koncertowej.

  Widowiskowe tańce ludowe połączą się z irlandzkim folkiem już 6 kwietnia w Wejherowie – w Filharmonii Kaszubskiej. Pomysł wspólnego świętowania zrodził się przypadkowo podczas koncertu w Rewie w zeszłym roku – wspomina Tadeusz Dargacz, kierownik zespołu Koleczkowianie. Zapowiada Rafał Rompca, lider grupy Fucus z Wejherowa. Premierowo to taneczno-muzyczne widowisko będzie zaprezentowane w Filharmonii Kaszubskiej 6 kwietnia. Ostatnie bilety mogą zniknąć w każdej chwili. Kolejne koncerty odbędą się w gminie Szemud, z której pochodzą członkowie zespołu folklorystycznego Koleczkowianie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 21.03.2018 | Foto: Fucus

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑