Słuchaj Radia Kaszebe
  Sopòt

  Opublikowano 28 marca, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  Fundacja księdza Jana Kaczkowskiego rozpoczyna działalność

  W drugą rocznicę śmierci ks. Jana Kaczkowskiego swoją działalność rozpoczyna Fundacja jego imienia. Jej celem jest wypracowanie oraz wprowadzenie nowych standardów w relacjach pacjent – lekarz oraz ochrona i upowszechnianie spuścizny księdza Jana.

  Fundacja w swoich działaniach będzie również wspierać puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz szerzyć idee medycyny paliatywnej i wolontariatu. Chcemy, żeby spotkanie z księdzem Janem Kaczkowskim wciąż było możliwe i nadal trwało. – czytamy na stronie internetowej fundacji. Ksiądz Kaczkowski zmarł 28 marca 2016 roku. Przez kilka lat zmagał się z nowotworem mózgu. Z okazji rocznicy śmierci założyciela puckiego hospicjum oraz inauguracji działalności Fundacji jego imienia w Sopocie dzisiaj o godzinie 18.00 odbędzie się Msza święta w kościele św. Jerzego, a po niej koncert „Pamiętamy o ks. Janie Kaczkowskim”.

  Klëka Radia Kaszëbë, 28.03.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑