Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 1 grudnia, 2015 | przez Radio Kaszëbë

  Gdynia coraz bardziej sprzyja innowacyjności

  Gdynia sprzyja innowacyjności – mówiła dziś w programie Dzień Dobry Kaszuby Teresa Kamińska szefowa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z pomocą wielu firm zainteresowanych rozwojem działalności na terenie byłej Stoczni Gdynia, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podjęła się zadania rewitalizacji opuszczonych obszarów po stoczniowych.

  – Misją Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest tworzenie właściwego miejsca zachęcającego do kreatywności – mówiła na naszej antenie Teresa Kamińska.

  Między innymi powstał nowoczesny Park Konstrukcyjny. W konkretnej lokalizacji geograficznej powstają budynki i laboratoria, które są fizyczną przestrzenią wykorzystania potencjału umysłowego studentów Pomorskich uczelni. Teresa Kamińska zapowiedziała na antenie Radia Kaszëbë, że kolejny Park Konstrukcyjny powstanie w Gdańsku. Do wysłuchania całej rozmowy z naszym gościem, zapraszamy na stronę internetową Radia Kaszëbë. (Foto: www.gdynia.pl/Sebastian Drausal)

  Klëka Radia Kaszëbë, 01.12.2015

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑