Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 30 marca, 2017 | przez Jan Jabłoński

  Gdynia przekonuje do wspierania 1 procentem organizacji

  Plakat1POgolny3-kopia-800x1129 - KopiaTo pieniądze, które zmieniają nasze miasto – Gdynia przekonuje do wspierania jednym procentem tamtejszych organizacji w ramach kampanii „Mały procent – wielka sprawa!”.

  W jej ramach organizowana jest pomoc w wypełnianiu PIT, działające na rzecz Gdynian organizacje pożytku publicznego otrzymały bezpłatne materiały reklamowe. Jest o co zabiegać, bo w zeszłym roku mieszkańcy Gdyni przekazali w sumie 11 milionów zł przy okazji rozliczania się z fiskusem. Z tego 7 mln zł trafiło do stowarzyszeń działających w mieście – mówi Jakub Ubych z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

  Mieszkańcy Gdyni w zeszłym roku najchętniej wpisywali do deklaracji podatkowej Hospicjum im. św. Wawrzyńca. To dla placówki ogromne wsparcie – wyliczał dyrektor hospicjum św. Wawrzyńca ksiądz Grzegorz Miloch. Wykaz gdyńskich organizacji uprawnionych do otrzymania jednego procenta znaleźć można na stronie www.gdyniapozarzadowa.pl. Hospicja można dodatkowo wesprzeć w ten weekend – podczas dorocznej akcji Pola Nadziei.

  Klëka Radia Kaszëbë, 30.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑