Słuchaj Radia Kaszebe
  Gniéwino

  Opublikowano 2 maja, 2017 | przez Adóm Hébel

  Gmina Gniewino promowała się w Skarżysku Kamiennej i Łapszach Niżnych

  Poznawali temat pielgrzymek rybackich, zażywali tabakę i poznawali historię – mieszkańcy Skarżyska Kamiennej i Łapszów Niżnych dzięki delegacji gminy Gniewino.

  – Inaczej było w gminie Łapsze Niżne, które również odwiedziliśmy – twierdzi Roman Drzeżdżon z muzeum w Wejherowie.

  Wyjazd organizowany przez tamtejsze Centrum Kultury już po raz drugi był okazją do integracji i promowania Kaszub w Polsce południowej. Zaczęło się od Skarżyska Kamiennej, gdzie z zainteresowaniem zostały przyjęte występy, poczęstunek tradycyjnymi daniami, a także wystawa o pielgrzymkach rybackich i prezentacja kaszubskich nut. To co dla nas jest zwyczajne, dla gospodarzy było egzotyką – twierdzą delegaci gminy Gniewino.

  Najważniejszym elementem wyjazdu było otwarcie wystawy na zamku w Niedzicy. Obiekt przyjmujący tysiące turystów jest znakomitym miejscem na promocję i już po zeszłorocznym wyjeździe widać, że dzięki zaprezentowaniu się w tym miejscu Gmina Gniewino przyjęła turystów z południowej Polski i Słowacji, którzy właśnie tam dowiedzieli się o północnokaszubskich atrakcjach.

  Foto: Roman Drzeżdżon

  Klëka Radia Kaszëbë, 02.05.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.







  Back to Top ↑