Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 18 czerwca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Gminy Kościerzyna i Przodkowo mają umowy na dotacje celowe na rozbudowę szkół

  Gminy Kościerzyna i Przodkowo otrzymały dotacje celowe na rozbudowę szkół. Przedstawiciele tych samorządów podpisali już umowy z pomorskim wojewodą. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetu państwa – o ich przydzieleniu informowaliśmy pod koniec maja.

  Gmina Kościerzyna otrzymała wsparcie na budowę sali gimnastycznej w Kaliskach Kościerskich. Inwestycja jest już zaawansowana, z nowego budynku z zapleczem uczniowie mają korzystać od września tego roku. Całkowity koszt to ponad 2 mln 800 tysięcy zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie w sumie 1 mln 400 tys zł – bo oprócz tegorocznej dotacji gmina Kościerzyna pozyskała w ubiegłym roku także 485 tys zł. Druga ze wspartych inwestycji również jest już w toku – gmina Przodkowo otrzymała ponad półtora mln zł na rozbudowę szkoły podstawowej w Pomieczynie. Rozpoczęto tam już drugi etap budowy nowego skrzydła dla klas 1 – 3 i oddziału przedszkolnego. Koszt obu etapów to ponad 4 mln 600 tys zł. Po ich zakończeniu pozostanie jeszcze zakup wyposażenia.

  Oprócz gmin Kościerzyna i Przodkowo, które podpisały już umowy, wsparcie z rezerwy budżetowej państwa przydzielono powiatowi puckiemu na budowę bloku operacyjnego przy szpitalu, gminie Sierakowice na budowę przedszkola i Wojewódzkiemu Urzędowi Ochrony Zabytków na remonty w kościołach.

  Klëka Radia Kaszëbë, 18.06.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,


  O zespole  Back to Top ↑