Słuchaj Radia Kaszebe
  Kraj

  Opublikowano 22 grudnia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Grupa PKP gotowa na świąteczne wyjazdy

  Będzie m.in. całodobowe wsparcie podróżnych i monitoring sytuacji na sieci kolejowej – grupa PKP gotowa na szczyt przewozowy w okresie świąteczno – noworocznym.

  Wzmocniono służby dyspozytorskie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. W dyspozycji pozostaje m.in. 168 zespołów szybkiego usuwania awarii i 20 zespołów ratownictwa technicznego. W pracy i gotowości pozostanie łącznie ponad 10 i pół tysiąca pracowników. Na trasach o największej frekwencji dołączono dodatkowe wagony, pojadą też specjalne pociągi. Na przykład w weekend poprzedzający Nowy Rok PKP Intercity uruchomi pociągi do Zakopanego m.in. z Krakowa, Gdyni, Warszawy czy Szczecina i Poznania. Dziś i jutro na 11 największych dworcach informacji na temat pociągów, lokalizacji peronów czy dostępnych ofert biletowych udzielą informatorzy mobilni. Podróżni mogą też liczyć na wsparcie pracowników InfoDworców. To punkty informacyjne znajdujące się na kluczowych dworcach, m.in. w Gdańsku Głównym i Gdyni Głównej.

  W okresie świątecznym Straż Ochrony Kolei podwoi liczbę patroli na terenach kolejowych – w ramach akcji „Razem Bezpieczniej”. Do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00.

  Klëka Radia Kaszëbë, 22.12.2017 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑