Słuchaj Radia Kaszebe
  Bezpieczeństwo

  Opublikowano 29 marca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Grupa PKP przygotowana na świąteczne wyjazdy

  Całodobowe wsparcie podróżnych, pomoc informatorów na dworcach i dodatkowe miejsca w pociągach – Grupa PKP gotowa na świąteczny szczyt przewozowych.

  W okresie Świąt Wielkanocnych w gotowości pozostaje 170 zespołów szybkiego usuwania awarii i 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego. Załogi 70 pociągów sieciowych są przygotowane do naprawy usterek sieci trakcyjnej. Na okres świąteczny PKP Intercity przygotowało więcej miejsc w pociągach na najpopularniejszych trasach, m.in. z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, czy Szczecina. Przewoźnik na bieżąco będzie analizował frekwencję i w miarę możliwości dostosowywał tabor do potrzeb pasażerów. Na jego internetowej stronie można też na bieżąco sprawdzać, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie. W okresie wielkanocnych wyjazdów na największych dworcach dyżurować będą mobilni informatorzy.

  Nad bezpieczeństwem podróżnych będzie czuwać blisko 400 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei wspieranych przez policjantów, strażników miejskich, żandarmów i strażników granicznych. Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 600 pociągach pasażerskich oraz na stacjach, dworcach i przystankach.

  Klëka Radia Kaszëbë, 29.03.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑