Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 17 lipca, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  „Hej, Sobótka, Sobótka…” – warsztaty w Wejherowie | 27-30.07

  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w ramach projektu pt. „Hej, Sobótka, Sobótka…” zaprasza nauczycieli, pracowników instytucji kultury i animatorów kultury na czterodniowy stacjonarny plener, w ramach którego zostaną zorganizowane warsztaty muzyczne, wokalne, językowe oraz instrumentalne dot. Organizacji kaszubskiej sobótki prowadzone m.in. przez Weronikę Korthals-Tartas, Jaromira Schroedera, Tadeusza Makowskiego.

  Uczestnicy warsztatów, przygotują widowisko na podstawie tekstu obrzędowego Pawła Szefki pt. „Sobótka”, które we wrześniu 2017 r., zostanie zarejestrowane w formie audio-video. Warsztaty odbędą się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie od czwartku (27 lipca) do niedzieli (30 lipca) w godzinach od 9:00 do 16:00.

  Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona. Zapisy przyjmujemy pod nr. Tel.: (58) 736 18 21, (58) 672 29 56 do wyczerpania miejsc!

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑