Słuchaj Radia Kaszebe
  Biznes

  Opublikowano 14 lipca, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Hipoterapia i zajęcia sportowe – wśród pomysłów Akumulatora Społecznego

  Hipoterapia i zajęcia sportowe – to niektóre pomysły jakie przy wsparciu Akumulatora Społecznego chcą zrealizować uczestnicy spotkania informacyjnego w Wejherowie. Nabór wniosków trwa do końca lipca, konkurs obejmuje całe województwo.

  – W pierwszej edycji wsparliśmy 70 pomysłów – mówi Magdalena Pipka-Urbańska ze Stowarzyszenia EDUQ, które prowadzi nabór w powiatach puckim, lęborskim i wejherowskim.

  Akumulator Społeczny to fundusz, którego celem jest społeczna aktywizacja mieszkańców Pomorza. Pozyskać można 500 zł na inicjatywę i do 5 tys. zł na projekt ze sfery pożytku publicznego oraz do 5 tys zł na rozwój młodej organizacji. Po granty mogą sięgać także grupy nieformalne. Do 21 lipca potrwają spotkania informacyjne, a sześć dni dłużej konsultacje z wnioskodawcami. W Wejherowie z szansy przepytania operatora funduszu skorzystało wczoraj trzech przedstawicieli organizacji i dwie osoby niezrzeszone.

  Nabór w konkursie Akumulator społeczny prowadzony jest drogą internetową, potrwa do końca lipca. Dofinansowane projekty trzeba zrealizować między 16 sierpnia a połową grudnia tego roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 14.07.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑