Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 27 marca, 2017 | przez Pioter Cëskòwsczi

  Honorowe Wyróżnienie „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego”

  Honorowe Wyróżnienie „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego” otrzyma dziś czterokrotna mistrzyni paraolimpijska Natalia Partyka.

  W tenisa stołowego gra od 7 roku życia. Pomimo swej niepełnosprawności – urodziła się bez prawego przedramienia – rywalizuje z zawodniczkami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Natalia Partyka od lat zajmuje czołowe miejsca w plebiscytach sportowych, angażuje się w sprawy społeczne m.in. wspólnie z Sylwią Gruchałą i Leszkiem Blanikiem jest patronką Programu „Żyj z pasją” Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Natalia Partyka znajdzie się w gronie wyróżnionych „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego”, wśród których są już m.in. : Lech Wałęsa, ksiądz Jan Kaczkowski, profesor Brunon Synak oraz instytucje jak Politechnika Gdańska czy Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza.

  Podczas dzisiejszej sesji radni sejmiku zapoznają się także z informacją zarządu województwa na temat rozwoju systemu transportu publicznego – ze szczególnym uwzględnieniem sieci drogowej w województwie pomorskim.

  Foto: Natalia Partyka

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑