Słuchaj Radia Kaszebe
  Edukacja

  Opublikowano 29 listopada, 2017 | przez Adóm Hébel

  I Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu w Rumi

  Praca zespołowa, szeroka wiedza i umiejętność zaprezentowania się – to klucz do zwycięstwa w konkursie organizowanym od 18 lat w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rumi.

  Już w czwartek zaprezentują się tam grupy ze szkół średnich powiatu wejherowskiego i nie tylko. Z różnych powodów chcemy, aby ludzie z zewnątrz też mieli okazję wykazać się w olimpiadzie – mówiła na naszej antenie Małgorzata Zych, koordynatorka konkursu. Konkurs podzielony jest na 3 etapy. Drużyna która łącznie zdobędzie najwięcej punktów w teście nie może czuć się zwycięzcą, bowiem komisja oceni jeszcze ich prezentacje, a w finale publicznie będą odpowiadać na ogólne pytania i zagadnienia związane z historią, kulturą, literaturą czy geografią ojczystej ziemi. Będzie też element strategiczny – grupy będą decydować, jaki poziom trudności wybrać. Prostsze pytanie to większa szansa na dobrą odpowiedź, ale to te trudniejsze dają więcej punktów. Organizatorzy są też ciekawi, czym zgłoszeni uczestnicy wykażą się w prezentacjach. W tym roku mogą wybrać spośród 4 tematów. Emocjonująca rozgrywka rozpocznie się jutro o godzinie 9:30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rumi.

  Klëka Radia Kaszëbë, 29.11.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑