Słuchaj Radia Kaszebe
  Polecamy

  Opublikowano 22 marca, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  Koncerty w Atlantic Gdynia – Rozdajemy Bilety!

  Słuchajcie naszych porannych audycji. Tam będą do zdobycia bilety na te wydarzenia: 28 marca rozdajemy bilety na Dr Misio, 29 marca na Bovska i 3 kwietnia rozdajemy bilety na MESAJAH.

  Dr. Misio

  6 kwietnia 2018r. Atlantic Gdynia
  Otwarcie drzwi: 19:00
  Początek koncertu: 20:00
  Bilety w sprzedaży do nabycia
  w Kasie Klubu Atlantic (wt-pt 11:00-18:00)
  w Empikach oraz na:
  https://trojmiastopl.interticket.pl/program/dr-misio-3599/10629
  https://www.bilety24.pl/koncert/dr-misio-38700?id=187663
  https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/dr-misio/
  Zespół Dr Misio powstał w 2013 roku z inicjatywy Arkadiusza Jakubika, aktora znanego głównie z filmów Wojciecha Smarzowskiego. Poza Jakubikiem skład uzupełniają Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis i Jan Prościński. Członkowie zespołu klasyfikują swoją muzykę jako rock and roll.
  W styczniu 2013 roku grupa opublikowała pierwszy teledysk do utworu „Młodzi”, wyreżyserowany przez Wojciecha Smarzowskiego, natomiast w marcu zrealizowany został kolejny teledysk do utworu „Mentolowe papierosy”. W lipcu 2014 roku zespół wystąpił podczas dwudziestej edycji Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, by już październku wydać drugi album studyjny grupy, zatytułowany „Pogo”. Na obydwu płytach, zrealizowanych w stylistyce pachnącego myszką rocka, pojawiły się utwory z tekstami Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego. Adresatami muzyki Dra Misio są równolatkowie, „już nie młodzi, ale jeszcze nie starzy. Już z dziećmi, jeszcze pod kredytem, z życiowym ciężarem niepozwalającym lekkomyślnie nawalić się z kumplami, a jednocześnie wywołującym konieczność nawalenia się z kumplami. (…) Żeby użyć skrótu myślowego: taki trochę Kazik, tylko z zacięciem nie społecznym, a egzystencjalnym” – jak dosadnie o Drze Misio pisał w recenzji jeden z dziennikarzy.
  Trzeci duży album Dra Misio – „Zmartwychwstaniemy”, który ujrzał światło dzienne w maju ubiegłego roku jest najmniej rock and rollowym krążkiem grupy, natomiast to najbardziej wyrazista forma buntu w wykonaniu zespołu. Ten bunt skierowany jest przeciwko nadużyciom władzy, podgniłym autorytetom moralnym i bezrefleksyjnemu społeczeństwu. Przepełniony nostalgią, trafnymi interpretacjami współczesnych problemów społecznych jest celnym opisem emocji wielu współczesnych Polaków.

  Wydarzenie:https://www.facebook.com/events/988271051333228/

  BOVSKA

  Bovska – Wiosenny Autoreset
  8 kwietnia 2018r. – Atlantic Gdynia
  Otwarcie drzwi: 18:00
  Początek koncertu: 19:00
  Bilety w sprzedaży do nabycia:
  kolekcjonerskie – w Kasie Klubu Atlantic (wt-pt 11:00-18:00)
  oraz na:
  https://www.interticket.pl/program/koncert-bovska-3608
  https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/bovska/
  Bovska od początku zaskakuje swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektu jest dopracowana do granic możliwości: od konceptualnego wydawnictwa (self-published), poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty.
  Bovska jest określana jednym z najważniejszych debiutów muzycznych 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” został wyprzedany 2 dni po premierze. Utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 14 milionów razy. Ta liczba stale rośnie. Artystka otrzymała Złotą Płytę za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla „Kaktus”.
  Bovska jest współautorką swojej debiutanckiej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Artystka ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er, Orange Warsaw Festival, Slot Art Festiwal, Kraków Live Festival czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.
  Od czasu premiery albumu Kaktus Bovska wraz z zespołem, który tworzą Jan Smoczyński i Paweł Dobrowolski, zagrała ponad 100 koncertów.
  Nominowana do nagrody MTV Europe Music Award w kategorii najlepszy polski wykonawca.

  Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/283479122183402/?active_tab=about

  MESAJAH

  12 kwietnia, 2018r. – Atlantic
  Otwarcie drzwi: 18:00
  Początek koncertu: 19:00
  Bilety w sprzedaży do nabycia:
  kolekcjonerskie – w Kasie Klubu Atlantic (wt-pt 11:00-18:00)
  oraz na:
  https://www.interticket.pl/program/koncert-mesajah-3630
  https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-mesajah-38930?id=188850
  https://www.ebilet.pl/muzyka/reggae/mesajah/
  Mesajah – wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Członek zespołu Natural Dread Killaz, z którym wydał dwa albumy studyjne: „Naturalnie” w 2005 roku oraz „Ile lat” w 2010.
  W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.
  W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”.
  Trochę ponad rok później, bo w czerwcu 2013, premierę miał trzeci krążek pt. „Brudna Prawda”. Album zawierający utwory takie jak „Ten kraj”, „Beautiful Morning” czy hit „Lepsza Połowa” ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym.
  W 2016 roku przyszedł czas na kolejny, czwarty już album „Powrót do korzeni”. Promocję krążka zapoczątkował singiel „Wolne”, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską „Karolinkę”. „Powrót do korzeni” został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”.
  Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności, niepowtarzalna barwa głosu i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Występował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest , Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, Reggaeland i wielu innych.
  Otwierał koncerty dla takich artystów, jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.

  Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/1791127094515966/

  Udostępnij: Share on Facebook8Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑