Słuchaj Radia Kaszebe
  Kaszëbë

  Opublikowano 14 lutego, 2017 | przez Adóm Hébel

  Jak zwãk òbrabiac, artikel napisac – mdą sã ùczëlë na warkòwniach

  warsztatyTo je pierszô jinicjatiwa jistniejącégò niecałi miesąc Karna Młodëch Kaszëbów, jaczé fąkcjonëje przë lëzyńsczim parce Zrzeszeniô.

  – Na warkòwniach kòżdi mdze zaangażowóny w dzejania jaczé mają rozwinąc jich ùmiejãtnoscë – gôdô przédniczka Òsczi Katarzëna Kankòwskô-Filëpiôk.

  Grëpa chãtnëch rôczi w sobòtã na 8:30 reno do gimnazjum w Lëzënie na dwadniowé warkòwnie. To sã sygnie zapisac na facebookòwim karnie Klub Młodëch Kaszëbów Òska, dze je téż programa zajmów. Spanié je za darmòka. Òkróm zajmów na jaczich mô pòwstac krótczi szpëtôkel i artikel ùczãstnicë spróbùją swòjëch mòców w tradicjowëch spòrtowëch jigrach i sã lepi pòznają. To je pierszé pòtkanié pò załóżczim zéńdzenim w tak wiôldżim składze, temù to mdze leżnosc sã lepi pòznac i bez sztresu towarzącémù fòrmalnémù pòtkaniu pòkôrbic ò swòjëch ùdbach na dzejanié – przekònywają òrganizatorowie.

  Zôczątk warkòwniów je w sobòtã ò 8:30 w gimnazjum w Lëzënie. Młodi jaczi bë chcelë pòczëc na gwôsny skórze jak to je bëc gazétnikã abò aktorã mògą sã zapisac przez wlézenié na Facebookòwi fanpejdż karna Òska.

  Klëka Radia Kaszëbë, 14.02.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑