Słuchaj Radia Kaszebe
  Biegi

  Opublikowano 19 marca, 2018 | przez Adóm Hébel

  Jednoczyli się w biegu – na Dniu Jedności Kaszubów we Władysławowie

  III Bieg Jedności Kaszubów odbył się w typowo nordowych warunkach. Mroźny wiatr obniżył frekwencję – na starcie pojawiło się mniej biegaczy, niż na liście zarejestrowanych uczestników, za to nie brakowało emocji i podkreślania własnej tożsamości przez ubiór.

  Ponad 200 biegaczy zmierzyło się w kilku kategoriach – biegach na 5 i 10 km, marszu nordic walking na 5 km i biegu najmłodszych na symbolicznym dystansie 1238 metrów. O emocje uczestników wypytywał Adam Hebel. Ocenia burmistrz Władysławowa Roman Kużel. Wśród maszerujących jako pierwszy na linii mety stanął Marcin Grzegorczyk z Władysławowa. 5-kilometrowy dystans w najkrótszym czasie przebiegł Michał Szweda z Celbowa.W Biegu na 10 km najlepszy okazał się gdynianin Piotr Jędryczka. Wśród najmłodszych radość ze zwycięstwa na mecie okazywał Radek Budzisz z Chałup.

  Jedną z atrakcji III Biegu Jedności Kaszubów była wspólna gra w buczkę. Wydarzenie zorganizowały Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie i stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota.

  GALERIA ZDJĘĆ – KLIKNIJ!

  Klëka Radia Kaszëbë, 19.03.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑