„Jesień to jest realny termin” – mówi Piotr Michalski

Dziennikarz , 29 lipca 2022

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Klëka Radia Kaszëbë 29.07.2022, 14:55

O zakończeniu prac na Trasie Kaszubskiej rozmawialiśmy z rzecznikiem gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mowa o drodze, która ma dać oddech kierowcom w Redzie i Rumi, a której budowa daje się we znaki korzystającym z Obwodnicy Trójmiasta. Powstaje tam węzeł, który połączy ją z nową trasą. Ostatnie z utrudnień wiązały się z poszerzeniem obwodnicy do trzech pasów. Szykuje się ich powtórka – choć krótsza – w połowie sierpnia.

Nie wiadomo jeszcze, czy na Trasie Kaszubskiej wprowadzone będzie podwójne nazewnictwo, o co zabiega Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. – Decyzja zapadnie na szczeblu centralnym – mówi rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA. Jest natomiast zgoda na przygotowanie informacji turystycznej po kaszubsku i po polsku. Będzie umieszczona w obu Miejscach Obsługi Podróżnych w miejscowości Kamień w gminie Szemud.

Trasa Kaszubska ma prowadzić z Gdyni do miejscowości Bożepole Wielkie. Będzie częścią drogi ekspresowej z Trójmiasta do Szczecina. Środkowy odcinek między Luzinem a Szemudem jest gotowy. Najpoważniejsze opóźnienia są natomiast między Szemudem a Gdynią.

Rozmowy z rzecznikiem GDDKiA można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *



Current track

Title

Artist