Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 5 maja, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Jest dofinansowanie na warsztaty dla osób niesłyszących i słabosłyszących

  Na warsztaty zakończone spektaklem dla osób niesłyszących i słabosłyszących – dofinansowanie pozyskało Wejherowskie Centrum Kultury.

  4 tysiące złotych otrzymał projekt „My – otwarci na teatr” w ramach konkursu „Sieć kultury 2017” organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Partnerem WCK-u w tym przedsięwzięciu jest Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Wejherowie, a adresatem jego uczniowie. Celem programu jest pobudzenie kreatywności i wzrost motywacji do tworzenia dzieł artystycznych przez osoby niesłyszące i słabosłyszące. Wezmą udział w pięciu warsztatach, na których uczyć się będą ruchu scenicznego, pisania scenariusza, tworzenia lalek teatralnych, które zostaną wykorzystane w spektaklu, animacji lalką. Będą też zajęcia w terenie oparte na kreatywnym poszukiwaniu elementów scenografii oraz wizyta w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
  W wyniku warsztatów i prób powstanie spektakl, który zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności w październiku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 05.05.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑